Skalowalny system z inteligentnymi sensorami do e-zarządzania stacjami elektroenergetycznymi

Numer i nazwa Osi Priorytetowej RPO WM: "I Wykorzystanie działalności badawczo-rozwojowej w gospodarce"
Numer i nazwa Działania w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014 - 2020: "1.2 Działalność badawczo - rozwojowa przedsiębiorstw"
Instytucja wdrażająca: "Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych"
Tytuł projektu: "Skalowalny system z inteligentnymi sensorami do e-zarządzania stacjami elektroenergetycznymi"

 

Cel projektu oraz planowane efekty

Nadrzędnym celem projektu jest opracowanie i wdrożenie skalowalnego systemu z inteligentnymi sensorami do e-zarządzania stacjami elektroenergetycznymi, będącego innowacyjnym systemowym rozwiązaniem do e-zarządzania stacjami elektroenergetycznymi.  Zakłada się, że w skład systemu wchodzić będą opracowane w projekcie sensory przeznaczone dla sieci Smart Grid (diagnostyka przed usterkowa, detekcja i przeciwdziałanie zagrożeniom oraz stanom awaryjnym), moduły e-paszportu (cyfryzacja dokumentacji), oraz jednostka do e-zarządzania (zarządzanie zasobami energetycznych obiektów infrastrukturalnych w tym zależnościami pomiędzy nimi, automatyzacja i zdalne zarządzanie obiektów elektroenergetycznych).

Zakres projektu obejmuje 3 zadania badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach których nastąpi ewolucja gotowości technologicznej od II do IX poziomu TRL. W trakcie trwania prac badawczych opracowany, wytworzony i przebadany zostanie reprezentatywny model a docelowo niekomercyjny prototyp systemu. W proces opracowania systemu włączeni zostaną użytkownicy, którzy będą mieli decydujący wpływ na kształt finalnego rozwiązania.

Odbiorcami systemu będą firmy konstruujące i produkujące stacje elektroenergetyczne w tym stacje węzłowe Smart Grid występujące w największej liczbie. Użytkownikami systemu będą operatorzy, dystrybutorzy oraz przemysłowi odbiorcy energii elektrycznej. Ze względu na różnorodność stacji elektroenergetycznych ogromnie ważna jest skalowalność. Projekt realizowany będzie w formie współpracy z innymi jednostkami naukowymi w tym z Politechniką Wrocławską.

Ankieta 1 etap - [PDF]

 

Wszelkich informacji na temat projektu, udzieli Państwu:

Paweł Michalski
tel.: 22 590 73 23
e-mail: pawel.michalski@itr.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij